Jediný průvodce nepříznivými účinky nedostatku testosteronu u mužů, “ …

Jediný průvodce nepříznivými účinky nedostatku testosteronu u mužů, “ …

Co je vysoké vs. Snížený testosteron do, společensky mluvení? Endokrinologie chování zachovává, že hormony nezpůsobují návyky, ale spíše ovlivňují jeho možnost dojít. Ačkoli je tedy testosteron (t) běžně rozpoznán, aby vyvolával mužnost, jedná se o klinickou mylnou představu. Možná by tedy bylo určitě konkrétnější naznačovat, že T ovlivňuje možnost vyskytujícího se chování mužů, že mužská chování zvyšuje T, nebo že vysoký ko-podvozky T1 s mužskou.

Například spolehlivé na internetových zdravotnických stránkách, jako je Medline a také Mayo Center. Hledání „testosteronu“ na obrázku Google je poutavou vizuální prezentací běžné kulturní spojení mezi T a mužností. Články, které jsou hodnoceny nejvíce Objevte více zde z hledání T v časopisech, jako jsou hormony a návyky nebo hranice v neuroendokrinologii, se soustředí na muže nebo mužské jevy.

Tyto příklady nejsou šokující za předpokladu, jak rozšířené a také robustní předpokládané spojení mezi T a maskulinitou je v celé sociální, klinické a zdravotnické komunity. Muži mají vyšší T než ženy napříč mnoha druhy (Nelson, 2011), tak proč se týkat spojení mezi T a mužností? Definování t jako podstaty, díky níž kluci muži nebo mužským zvyšuje řadu definičních problémů, e.

Nejlepší strategie, kterou lze použít pro to, jak může pomoci s nízkou léčbou testosteronu – a poškození

Kromě toho lidskost i mužnost nejsou stejná a také jejich rozdíl ve velké složce závisí na somatickém vs. Sociobehaviorální jevy. Společně s různými dalšími androgeny je T významný dopad na mužský fyzický růst (i když toto porozumění se navíc stává obtěžujícím, když se u žen bere v úvahu fyzikální role T), včetně mozku.

To je jistě sporné půdy, na které jsou postaveny celé oblasti stipendia. Pro cíle této práce přesto operativuji mužnost tak, aby znamenala sociální a behaviorální pocity, které jsou považovány za archetypální muž (navzdory tomu, zda skutečně definují muže). Například mužnost zahrnuje neochvějný zájem související se sexem, ale mnoho skutečných mužů zažívá libido (Brotto, 2010).

Základním rámcem pro studium T je to, že je příznivě spojen s nepřátelstvím, chovem, sexualitou a překážkou (pomocí mužnosti), jakož i negativně rodičovství (prostřednictvím femininity) (viz obr. 1, spodní panel). Primární rámec sociální role T je motorista mužských reprodukčních technik nebo životních vzorců na pozadí (E.

Indikátory pro léčbu nízkých hladin testosteronu, které byste měli vědět

Přirozeně, ne všichni to vidí, to znamená nebo to vidíte tím, že to uděláte bez pověření (skládající se z těchto autorů), přesto tato kombinace stále hoří. V tomto článku určitě ukážu, jak sociální povinnost vysokých vs. Nízká T není situována v dichotomii maskulinityfemininity a jak tato změna otevírá zbláznění zcela nových perspektiv z hlediska výzkumné studie a také konceptu.

Sociální návyky relevantní pro T mají účinky na konkrétní nebo dětské přežití, sociální i sexuální sdružení, agresivitu a reprodukci mimo jiné evolučně významné specifikace. Tím je T, T je jeden hormonální základní kámen, abychom jmenovali alespoň některé. Empiricky přesné rámování T je struktura pro generování jedinečných a prospěšných poznatků o vyvinutých sociálních návycích.

1, spodní panel), ačkoli obvykle předpokládá, že je na rozdíl od jasně stanoveno. Toho lze nazvat „pre-teorií“, která se týká velmi nestanovaných a implicitních předpokladů, které však v této situaci vedou výzkum s předpoklady týkající se hlavní výzkumné studie maskulinity o T (Fausto-Sterling, 2000, Penalty, 2010, Jordan-young,, 2010, Karkazis et al., 2012). Hlavním problémem s pre-teorií je, že ji nelze skutečně testovat, změnit nebo falšovat a není v důsledku toho vědecké (viz (Lloyd, 1993) pro fascinující diskusi v souvislosti s vyvrcholením žen).

Neznámá fakta o úloze testosteronové terapie u postmenopauzálních žen

Jednou z důležitých osvobození je známá teorie výzvy (Wingfield et al., 1990a). Jasně zobrazuje kompromis mezi vysokým t a potíže s nízkým T a také rodičovstvím a má širokou podporu u různých druhů a také taxony včetně tvorů, ryb, ptáků a chyb (E. G., Adkins-Regan, 2009, Gleason et al., 2009, Hirschenhauser a Oliveira, 2006, Ketterson a Nolan, 1992, MC, Glothlin et al., 2007, Van Anders a také Watson, 2006b, Wingfield et al., 1990a).

Jako příklad, T a nepřátelství jsou zřídka zkoumány v dámách, pravděpodobně kvůli skutečnosti, že pre-teorie o maskulinitě brání této možnosti. Pre-teorie může řídit pokračující snahu o vztahy mezi nepřátelstvím a také u mužů bez ohledu na široké zjištění prázdnoty (Archer et al., 2005, Carre et al., 2011, Halpern et al., 1993, O’Connor et al., 2004).

G., Tuana, 2004) o genderovaných epistemologiích nedostatku znalostí). Sociální jevy, o kterých se předpokládá, že existují mimo provincii maskulinity, nemusí nikdy získat empirický zájem. Tato absence výzkumné studie může přinést koncepční transformaci žádných nálezů na nulové zjištění. Literatura odhaluje přesvědčivé souvislosti mezi kontexty T a sociálního chování u žen a také žen (e.

https://www.gta5-mods.com/users/SallaRonka

Kommentar verfassen

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert