Acrylcolor

Nechte se fascinovat barvami Acrylcoloru…

Nabídneme Vám produkty nejen ve barvách dřevěného dekoru, ale i též v barevných provedeních tzv. Acrylu. Barevné okenní profily zdůrazňují stvárnění fasády. Obytné domy se tak stávají půvabným poutačem, dostávají svoji nezaměnitelnou „vizitku“.

Výhody Acrylcoloru

Bílá základní vrstva pod infračerveně průhlednou akrylátovou vrstvou silně odráží sluneční záření. Tím je výrazně minimalizováno zahřívání profilu.

Stálobarevný
Akrylát je mimořádně odolný materiál. Používá se již desítky let v automobilovém průmyslu, a ani po letech intenzivních povětrnostních vlivů nevykazuje změnu barvy. Ani při postupné výměně jednotlivých oken na téže budově nelze ani po letech vizuálně téměř rozeznat žádné barevné rozdíly.

Nenáročný na údržbu
Okna z acrylcolorových profilů nevyžadují téměř žádnou údržbu a péče o ně je mimořádně snadná. Odpadají opravy odlupování a oprýskávání laku nebo nutnost dodatečných nátěrů, nevznikají jiné sekundární náklady. Odpuzují nečistoty a je možné je snadno vyčistit jednoduchými čisticími prostředky.

Odolný proti poškrábání
Okna z acrylcolorových profilů mají hedvábně matný, hladký a bezpórový povrch. Spojením PVC a akrylátu za působení velkého tepla vzniká materiál s mimořádnou odolností. Není odolný jen proti poškrábání, nýbrž je inertní i vůči usazování prachu a špíny.

Vysoce reflexní
Bílá základní vrstva profilů dopadající sluneční světlo, které proniklo pro infračervené záření propustnou acrylcolorovou vrstvou, převážně odráží. Tím se výrazně snižuje ohřívání profilů působením slunečního záření. Tepelné rozdíly, které lze pozorovat mezi velmi tmavými a bílými okny, jsou tak u těchto profilů pozoruhodně malé.

100 % recyklovatelný
Acrylcolorová okna jsou plně recyklovatelná. Zbytky profilů se vrací zpět do cyklu oběhu materiálu. Stará okna se regranulují a upravují. Výsledkem je kvalitní materiál, který lze použít na produkci nových profilů. Tím je zajištěn uzavřený cyklus oběhu materiálu.

Acrylcolorové profily
Barevně acrylcolorové profily se vyrábí metodou koextruze. Jde o nanášení polyakrylátové barevné vrstvy na bílé těleso profilu z PVC ještě v hubici vtlačovacího stroje.