SKLO

Při plánování nákupu okenních skel buďte prozíraví. Izolační skla dlouhodobě totiž chrání nejen životní prostředí, ale také Vaši peněženku.
Dvojité nebo trojité zasklení a izolační vrstvy mohou díky různým tepelným ochranným vrstvám dosáhnout hodnoty Ug až 0,4 W / m²K. V kombinaci s konstrukcí rámu (hodnota Uf) se získá celková hodnota (hodnota Uw) okna.

OCHRANA PROTI HLUKU

Auta, motocykly, vlaky, letadla, továrny, školy, sportovní zařízení a zařízení pro volný čas – všichni mají jedno společné: způsobují hluk. Hluk, který nám způsobuje potíže, když konečně chceme vypnout od každodenního po návratu domů. V tabulce vpravo si můžete udělat představu, jak silně vnímáme různé zdroje hluku.

Správně zvolená okna mohou tento hluk nejen výrazně snížit, ale – pokud je to žádoucí – je dokonce úplně skrýt. Důležitými faktory ovlivňujícími propustnost zvuku jsou výběr skla a rámu a v neposlední řadě i profesionální montáž. My, v BHB OKNA, toto všechno nabízíme, abyste mohli bydlet a žít v klidu. Nesmíme samozřejmě zapomenout na širokou nabídku ornamentních a bezpečnoctních skel do individuálních kombinací.

VARIANTY

Zasklení pro optimální ochranu

Standardní sklo

Ug = 1,1 W/m²K

Energeticky úsporné sklo
Ug = 0,5 – 0,8 W/m²K
Zvukotěsné sklo
Ug = 0,5 –  1,1 W/m²K
Bezpečnostní sklo
Ug =  0,5 – 1,1 W/m²K
Protisluneční sklo
Ug =  0,5 – 1,1 W/m²K

Příčka – individuální styl

Okna s příčkami jsou nejlepším důkazem toho, že okna mohou mít nejen praktickou funkci – dávají domům romantiku, kombinují styl a kouzlo venkovského domu s nadčasovou elegancí a zároveň jasně strukturovaným přívětivým dojmem – jak v exteriérovém pohledu na dům, tak v samotných místnostech. Klasická konstrukce oken je stejná, pouze dovoluje využít kreativitu a moderní velká okna dokonale oddělí.

Příčka dělící sklo

Tato propracovaná příčka se také nazývá „skutečná příčka“. Vzhledem k dělící příčce skla je každé příčkové pole pokryto malou izolační skleněnou tabulí. Jednotlivé použité skleněné tabule se mohou lišit strukturou nebo barvou, a tak poskytují další kreativní možnost individualizace.​

Vídeňská příčka

„Vídeňská příčka“ je vybavena zabudovanými distančními profily, které nejsou v žádném kontaktu s povrchem skla. Příčky jsou poté výrobcem okna umístěny na vnějšek, takže působí dojmem skutečné příčky aniž by docházelo ke statickému zatížení skla.

Meziokenní příčka

„Helima příčka“ je hliníková příčka s práškovým nástřikem vložená do prostoru mezi tabulemi. Výhodou příčky Helima je to, že tabule lze snadno vyčistit, protože příčka je mezi tabulemi. Technologie „Helima“ navíc umožňuje použití zvláště úzkých příček.